جشنواره رسانه‌ کردی فرصتی برای تدوین روش روزنامه نگاری کردی است

جشنواره رسانه‌ کردی فرصتی برای تدوین روش روزنامه نگاری کردی است

سنندج-دبیر اجرایی اولین جشنواره رسانه های کردی گفت: باتوجه به اینکه تاکنون روش و شیوه خاصی برای روزنامه نگاری کردی نداشته‌ایم،برگزاری این جشنواره فرصتی برای تدوین روش روزنامه نگاری کردی است.

به گزارش خبرنگار مهر، شیروان یاری شامگاه چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان کردستان اظهار داشت: فراخوان این جشنواره آبان ماه سال ۹۷ اعلام شد و با توجه به هدف و راهبرد جشنواره قرار بود تنها آثاری که به زبان کُردی در رسانه‌ها منتشر شدند، مورد پذیرش قرار گیرند.

وی با بیان اینکه پس از اعلام فراخوان آثاری از چهار استان کردنشین کرمانشاه، ایلام، آذربایجان غربی و کردستان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد, افزود: ابتدا فقط آثار کُردی در بخش اصلی این جشنواره مورد پذیرش قرار گرفتند که پس از درخواست خبرنگاران و بنا به نظر عوامل اجرایی، بخش فارسی نیز به بخش اصلی این جشنواره افزوده شد.

  • دبیر اجرایی اولین جشنواره رسانه‌های کُردی به بخش جنبی این جشنواره اشاره کرد و ادامه داد: از جمله برنامه‌های جنبی این جشنواره برگزاری چهار کارگاه آموزشی در بخش‌های خبر و تیتر، گزارش و مصاحبه، صفحه آرایی و گرافیک و یادداشت و سرمقاله است.

یاری با بیان اینکه اساتید این دوره‌های آموزشی علیرضا کتابدار، فریدون صدیقی، محمود مختاریان و شفیع بهرامیان هستند، یادآور شد: برگزاری این جشنواره نقاط قوت و ضعف مطبوعات و رسانه‌های کردی را نمایان می‌کند و همچنین تمامی آثار جهت داوری در اختیار داوران قرار گرفته و پالایش اولیه بر آثار ارسالی انجام نشده است.

وی با اشاره به اینکه سه داور در بخش فارسی و سه داور در بخش کردی آثار را داوری می‌کنند، بیان کرد: نتایج داوری طی روزهای دوم و سوم اردیبهشت ماه مشخص شده و در روزهای چهارم و پنجم اردیبهشت نیز جشنواره و مراسم اختتامیه آن برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی اولین جشنواره رسانه‌های کُردی در پایان سخنان خود گفت: تمام هدف و تلاش ما این است که دومین دوره جشنواره رسانه‌های کُردی در سال آینده صرفاً برای آثار کُردی برگزار شود.

گفتنی است در پایان این نشست از پوستر نخستین جشنواره رسانه‌های کُردی که قرار است چهارم و پنجم اردیبهشت ماه سال جاری در سنندج برگزار شود, رونمایی شد.

کد خبر 4594237

mehrnews.com/news/4594237

Leave a Reply